Kas jie?

LIŪDNI SLIBINAI – penktus metus liūdnas lietuvio gyvenimo detales apdainuojantis, teatrališkai  išradingas ir muzikaliai sąmoningas triasmenis darinys. Ši, anaiptol ne šventa, trejybė turi šventą tikslą – savo liūdnomis dainomis ir plikomis širdimis raginti kožną lietuvį atsisakyti lengvabūdiškumo ir gyvenimo džiaugsmo. Tekstus šiems chuliganiškiems aktoriams-muzikantams-šokėjams-komikams-dainininkams rašo tokie poetai kaip Henrikas Radauskas, Šarūnas Banevičius, Sigitas Parulskis, Kestutis Plankas, Juozas Erlickas ir daugybė kitų.

Artistiška energija, skania ironija, nebanaliais dainų tekstais ir taikliu jumoru žiūrovus pavergiantys „Liūdni slibinai“  per ketverius metus surengė beveik 200 autorinių koncertų didžiausiuose Lietuvos miestuose bei muzikos festivaliuose („Be2gether”, „Tamsta Muzika”, „Karklė” ir kt.).

Grupė yra įvertinta Sauliaus Mykolaičio vardine premija, du metus nominuota M.A.M.A. Muzikos apdovanojimuose ir laimėjusi geriausios 2012 Metų grupės titulą bei T.Ė.T.Ė. apdovanojimų Tautos Balso nominacijoje.

Liūdni Slibinai. Irmanto Geluno nuotrauka.

Liūdni Slibinai. Irmanto Geluno nuotrauka.

Slibinų  Siela – Dominykas Vaitiekūnas (balsas, barškalai, choreagrafija) – Visų vaikų, moterų, ir kai kurių vyrų džiaugsmas, grupės populiarumo garantas ir nuolat strikinėjantis įrodymas, kad milžiniškai sielai sutalpinti užtenka mažo kūnelio.

Slibinų  Širdis – Aistė Lasytė (klavišai, balsas, raudonumas) – jokių egzistencinių skylių nekamšo ir niekuo nesirūpina. Daug šypsosi ir taip suteikia „grupei“ moteriško tyrumo, o grupės vyrams kūrybinės potencijos

Slibinų  SmegenysVaidas Kublinskas (gitara, balsas, poezija) – nuolat filosofiškai kamšantis egzistencines skyles ir besirūpinantis grupės menine bei išliekamąja verte. Neapdovanotas jumoro jausmu, todėl visuomet yra juokingas. Be muzikinių pareigų šis nelabai jaunas negražuolis turi dar vieną labai svarbią funkciją – koncertų metu tarp dainų užtempti laiką, kad  nuo šokių pavargęs Dominykas atgautų kvapą.

Koncertuose savo tvirtas rankas prie „Liūdnų slibinų“ muzikos prideda du profesionalūs muzikantai. Būgnus be pasigailėjimo muša Gediminas Augustaitis,  o boso partiją valdingai atlieka Laimonas Matas.


Plačiau skaitykite apie: Dominyką Vaitiekūną, Aistę Lasytę, Vaidą Kublinską.