Mūsų pirmasis oficialus vaizdo klipas

2013 01 17

Pristatome pirmąjį oficialų muzikinį mūsų vaizdo klipą. Specialiai Aplinkos ministerijos inicijuotam projektui „Aš žalias“ sukurto ekologijos himno „Netvarka“ video klipą stengėmės parengti pagal pasaulinius muzikinių klipų standartus ir Lietuvos aktualijas.

 


„Daugelis Lietuvos scenos grupių nesibodi šokti savo pasirodymuose, kartais net pamiršdami dainuoti. Be to, Lietuvoje sparčiai išpopuliarėjo šokių projektai, kurių sūkurį teko patirti netgi vienam iš mūsų grupės narių, bet detalių nenorime atskleisti. Todėl pagalvojom, kad negalime atsilikti nuo mados ir sukūrėme kūno kalba paremtą vizualinį sprendimą“, – pasirinkimą komentuoja „Liūdnų slibinų“ smegenimis pakrikštytas Vaidas Kublinskas.

Šiukšles rūšiuoti skatinančiame vaizdo klipe grupės nariai atsiskleidžia naujame įvaizdyje. Gerbėjai čia neišvys tradiciškai koncertuose matomų aprangos detalių, tokių kaip ryškios peteliškės, skrybėlės, geltonų ir juodų spalvų deriniai ar šį rudenį ant slibiniškų drabužių atsiradę Maironio ir Žemaitės atvaizdai.  Teatrališkoji grupė sako, kad taip jie norėjo priartėti prie lietuviškos pilkos kasdienybės, kurioje apstu šiukšlių. Estetiką mėgstantis grupės narys Dominykas Vaitiekūnas pastebi, kad klipo pabaigoje įvyksta metamorfozė ir, pradėjus tvarkyti šiukšles, gyvenime atsiranda spalvos.

Dainos „Netvarka“ vaizdo klipe matomą choreografiją kūrė suvietynos geriausios Lietuvos metų grupės pajėgos. Savo indėlį, atsižvelgdami į visus kūnų privalumus ir mažesnius privalumus, atidavė mažasis grupės vyras, protingasis grupės vyras ir moteris, kuri nėra vyras.

„Choreografai kruopščiai nagrinėjo praėjusio ir dabartinio dešimtmečio video klipų šokių tendencijas. Akylas žiūrovas mūsų klipe įžvelgs tokių atlikėjų kaip Beyonce ir Lady Gaga judesių motyvus, o ne toks akylas tikrai pastebės lietuvių liaudies šokių elementus. Stegėmės rinktis ir mokytis iš geriausių“, – kalba lanksčių judesių „Liūdnų slibinų“ pasirodymuose neslepiantis Dominykas Vaitiekūnas.

Su naujausiu savo „Albumu be jokių Ė“ kvietėme visus pirmiausia išsivalyti nuo dvasios konservantų ir tik tuomet rūpintis aplinkos ekologija. Išgražėjęs Vaidas Kublinskas, paprotingėjęs Dominykas Vaitiekūnas ir moteriškas savybes mažiau slepianti Aistė Lasytė sako, kad jų pačių jausmų bei minčių rūšiavimo  lygis pasiekė reikiamą tašką, todėl jie pradeda rūpintis ir gamtos išvalymu bei antriniu medžiagų panaudojimu. Tiesa, rudenį sėkmingai surengę koncertinį turą be jokių „Ė“, 2013 metais „Liūdni slibinai“ tęs savo misiją, skatinančią gyvenimą be „Ė“. Vasario 21 dieną koncertuosime tėvynainių okupuotame Londone, o sugrįžę surengsime koncertinį turą per Lietuvos miestus.