Klaipėdoje ir Alytuje keisime Aistę Lasytę (naujo albumo daina)

2012 09 27

Kitą savaitę antrąjį savo albumą pavadinimu „Albumas be jokių Ė“ pristatysianti grupė „Liūdni slibinai“ pirmuosiuose albumo pristatymo koncertuose ketina pakeisti grupės moterį. Klaipėdoje ir Alytuje prasidėsiančiame ture be jokių „Ė“ liūdnieji atlikėjai kvies išsivalyti nuo dvasios konservantų „Ė“, o pradėti ruošiasi nuo šių šiukšlių dar neatsikračiusios Aistės Lasytės.

Savo nauju albumu bei koncertais „Liūdni slibinai“ yra pasiryžę lietuvius paskatinti atsisakyti įvairius minčių ir jausmų teršalus įvardinančios „Ė“. Išskirtinio ūgio grupės narys Dominykas Vaitiekūnas sako, kad išsivalęs nuo „Ė“ jis gerokai paaugo. Alternatyvaus grožio atstovas Vaidas Kublinskas teigia, kad be „Ė“ pradėjo jaustis gražesnis. Tik vienintelei grupės moteriai Aistei Lasytei nepavyksta visiškai atsiriboti nuo pozicijos „Ė“, nes pastaroji užkoduota net jos varde.

„Akylas pastebėtų, kad Dominyko Vaitiekūno bei Vaido Kublinsko pavardėse raidės „Ė“ nė su žiburiu nerasi, netgi mūsų naujas būgnininkas Gediminas Augustaitis ir bosistas Laimonas Matas yra „švarūs“. O štai Aistei Lasytei iki turo reikia pasitempti. Drauge su kitais grupės nariais tikimės, kad vardan švento dvasinės ekologijos tikslo, ji galbūt netgi vardą ir pavardę drįs pakeisti jau pirmuosiuose koncertuose pajūryje ir dzūkijoje“, – susirūpinęs kolegės gerbūviu kalba augti nesustojantis Dominykas Vaitiekūnas.

Koncertuose be jokių „Ė“ ironijos nestokojantys „Liūdni slibinai“ kvies kartu priešintis žmonėse įsikerojusiai „Ė“ – gėdai, bėdoms, bumbėjimams, sėdėjimui, kentėjimui, vėpsojimui ir kitoms į kasdienybę įaugusioms ir nieko gera nežadančioms savybėms.

„Ė“ atspalvį vis dar turinti „Liūdnų slibinų“ moteriškojo žavesio atstovė Aistė Lasytė jau ketverius metus neša moterišką naštą tarp grupės vyrų. Retai žodžio teisę scenoje gaunanti Aistė Lasytė neabejoja, kad viskas būtų kitaip, jeigu ji būtų vyras. Savo skausmą prievolių ir gyvenimo pagal vyrų valią aspektais Aistė Lasytė išsako dainoje „Jeigu aš būčiau vyras“. Ši daina „Albume be jokių Ė“ bus pateikta dviem skambesiais – originaliuoju bei specialiai aktoriaus ir režisieriaus Tomo Stirnos parengta aranžuote.

Daina „Jeigu aš būčiau vyras“ iš naujojo „Liūdnų slibinų“ albumo: