„Liūdni slibinai“ prisijungs prie tautiečių poilsio pajūryje

2012 08 14


Prisikeliavę ir prisilinksminę „Liūdni slibinai“ grįžta iš vasaros atostogų ir skuba pasinerti atgal į liūdesį bei prisijungti prie tautiečių poilsio lietuviškame pajūryje. Penktadienį artistiška energija, skania ironija ir taikliu jumoru žiūrovus pavergiantys „Liūdni slibinai“ Palangoje, kavinėje „Vandenis“ surengs savo vienintelį šios vasaros koncertą pajūryje.

Prieš pat vasaros pradžią sėkmingai pasirodę olimpiniame Londone ir daugiau margojo pasaulio pamatę „Liūdni slibinai“ vasarotojams šį kartą skleis poilsį skatinančią nuotaiką. Grupės proto liniją valdantis Vaidas Kublinskas mažiau gilinsis į kasdienes problemas ir atsargiau juokaus.

„Lietuviai per didelę dalį atostogų galvoja apie darbą ir pinigus, nes yra įprasta galvoti, kad atostogoms reikia pinigų, nors iš tiesų atostogoms tereikia pačių atostogų. O gerai pagalvojus ir paskaičiavus, tai atostogos apskritai yra natūrali žmogaus būsena. Juk žmogus vidutiniškai dirba tik ketvirtadalį savo gyvenimo ir dažniausiai tam, kad gautų pinigų. Visa kita likusi laiko dalis ir vadinama gyvenimu“, – pamąstymais apie atostogas dalinasi smegenis pailsinęs Vaidas Kublinskas.

Aistė Lasytė pajūrio koncerte stengsis „neimti“ moteriškai aukštų natų, kurios poilsiui visai nereikalingos. Linksmybių srityje nemažą patirtį sukaupusios „Liūdnų slibinų“ moters teigimu, geroms atostogoms tereikia daug juokingų žmonių, megztuko nakčiai ir piniginės su dokumentais.

Po Europą vasarą pakeliavęs Dominykas Vaitiekūnas teigia, kad per atostogas kartais sveika išvažiuoti iš gimtinės tam, kad suprastume kokioje puikioje šalyje gyvename. „Sugrįžus iš svetur Lietuva ima ir nustebina. Štai imi ir supranti, kad nacionaliniu sportu galime vadinti nebe krepšinį, o plaukimą krūtine“, – sako scenoje ne tik aktoriaus ir muzikanto gebėjimais garsėjantis Dominykas Vaitiekūnas. Koncerto metu Palangoje šokdamas jis ketina sušvelninti savo lankstaus kūno judesius, kad per daug nekaitintų romantiškai nusiteikusių Lietuvos moterų.

Prie būgnų lazdelėmis laviruojantis Jonas Lengvinas, dar žinomas žmogaus Batmano vardu, be reikalo nedaužys lėkščių, o žmogus, grojantis „viršininku“ – Aušra Murauskaitė bent trumpam iš po tamsintų akinių parodys pailsėjusias, bet liūdesio kupinas akis.

Vasariškoje „Liūdnų slibinų“ koncerto programoje lengvą vaikystės skonį primins rekordus „Youtube“ kanale mušantis „Pieno fabrikėlis“, romantiškai paganyti „Šilkasparnius debesėlius“ pakvies Kazio Binkio kūryba, o „Šunelių vasara“ neleis pamiršti atostogų metu tokių aktualių šunų rūpybos ir globos klausimų.

Koncerte nebus pamirštas ir amžinas tobulybės ieškojimas bei „kas būtų, jeigu būtų“ pasvajojimas. Grupės moteris Aistė Lasytė pateiks feministinį muzikinį pamąstymą „Jeigu aš būčiau vyras“, o Dominykas Vaitiekūnas pasidalins mažo ūgio problemų rinkiniu „Jeigu aš būčiau didelis“.