„Liūdnų slibinų“ pavasario ture D. Vaitiekūnas apdainuos savo mažą ūgį

2012 03 14

Kiekvieną lietuvį ryžtingai raginanti ir liūdnai tautoje pagarsėjusi grupė „Liūdni slibinai“ jau šį ketvirtadienį Kaune pradės savo koncertinį turą „Pavasario balsai“. Šaukdami pavasarį ir kviesdami surasti Maironį savyje, „Liūdni slibinai“ paragins apsivalyti nuo susikaupusių vidinių monų ir slegiančio purvo. Ne tik teatro bei muzikos scenoje išgarsėjęs grupės narys Dominykas Vaitiekūnas šiame ture apdainuos savo mažą ūgį, o liūdnoji „slibinė“ Aistė Lasytė virs Maironiška pievų karaliene.

„Kaip jau tapo įprasta, mūsų pavasarinis turas skleis lietuvišką žodį, gilią mintį, pavasario pradžią ir skatins apsivalyti nuo per žiemą susikaupusių negerumų, jog pasitiktume pavasarį nesuteptais marškiniais ir švaria dūšia“, – sako „Liūdnų slibinų“ mažasis narys Dominykas Vaitiekūnas, per muziką apkalbėsiąs savo neeilinį ūgį.

„Liūdni slibinai“ pavasariniame ture pakvies paieškoti tautos dainiaus Maironio – ne ant dvidešimtinių kupiūrų, o lietuviškoje prigimtyje paslėpto. Pagerbdama 150 – ąsias Maironio metines, liūdnoji grupė sieks modernizuoti Maironio kūrybą priartindami jo mintis prie šiuolaikinio žmogaus širdies ir ausies. Pavasariniu žavesiu grupės vyrus budinanti Aistė Lasytė mėgins tai padaryti atlikdama dainą pagal nauja melodija apipintą Maironio eilėraštį „Mergaitė“.

Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje ir Klaipėdoje per kovo mėnesį surengtuose koncertuose klausytojų lauks ne tik gerai pažįstamos „Liūdnų Slibinų“ dainos. Scenoje gyvai skambės ir kūriniai, šį rudenį sugulsiantys į antrąjį grupės albumą, kurio pavadinimas kolkas kruopšiai slepiamas.