„Liūdni slibinai“: nėra neatsakomų klausimų

2010 11 06

„Grupė“ „Liūdni slibinai“ šiemet ypatingai ilgai švenčia savo gimtadienį. Štai, jau trečias mėnuo, kaip gastroliuoja po įvairiausius Lietuvos miestus ir miestelius… Pradėję nuo Panevėžio, aplankė ir Vaido, ir Aistės gimtines – Pasvalį ir Kauną, neaplenkė Klaipėdos, Vilniaus ir Druskininkų, o vos vakar grįžo iš Šiaulių. Dabar laukia paskutinis gimtadienio turo koncertas – lapkričio 27d Gargžduose. „Liūdni slibinai“ ne tik intensyviai repetuoja naujas ir Tautą jau ėmusias raginti dainas, bet ir ruošiasi net kelioms premjeroms su „trupe liudi“:lapkričio 19-20d, 19val – Menų spaustuvės Kišeninėje salėje „Liūdni slibinai“ kartu su kolegomis Tuomu Tulikorpi, Šarūnu Banevičiumi ir Mantu Stonkumi pristatys Vaido režisuotą spektaklį pagal pačių kurtą dramaturgiją „Mono sapiens“. Bilietus galima įsigyti čia.

zmones 117kIš kairės: Šarūnas, Tuomas, Dominykas, Mantas, Aistė – „Mono sapiens“. Foto – Kamilės Žičkytės

lapkričio 26d, 19val - Menų spaustuvės Juodojoje salėje bus pristatomas muzikinis poetinis trileris pagal H.Radauską ir J.Marcinkevičių „Kokia čia teisybė?“. Spektaklyje vaidins, šoks ir poeziją pateiks ne tik „Liūdni slibinai“, bet ir kolegos iš „trupės liūdi“ – Marcelė Zikaraitė ir „Liūdnų slibinų“ literatūrinės dalies vedėjas Šarūnas Banevičius. Bilietus galima įsigyti čia.

teisybe2_foto_E.MurauskaiteIš kairės: Vaidas, Marcelė, Dominykas, Aistė, Šarūnas – „Kokia čia teisybė?“. Foto – Eglės Murauskaitės.

Aistei Lasytei, Vaidui Kublinskui ir Dominykui Vaitiekūnui per pastarąjį – itin darbingą laikotarpį – ne tik paaiškėjo, kad tai nėra toks lengvas uždavinys, kaip galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau taip pat jie suprato, jog nieko nėra neįmanomo. Ir akys vieną dieną netyčia užklydo už straipsnio laikraštyje apie „neatsakomus“ klausimus. „Liūdni slibinai“ iššūkį prėmė ir atsakė į visus „neatsakomus“ klausimus.

– – – – –

Kokia yra gyvenimo prasmė?

Vaidas: Gyvenimo prasmė yra savitikslė. Tai yra nuolatinis, nepertraukiamas, nesibaigiantis tos prasmės ieškojimas. Prasmingai gyvenantis žmogus tuo ir skiriasi nuo neprasmingo, nes jis nuolat apie tą prasmę galvoja. Tik sustok jos ieškojęs ir atsidursi ant prapulties skardžio. Nes iš kitos pusės žiūrint – surask tą prasmę ir jos jau neteksi. Kaip meilė netenka savo esmės apsiženijus.

Ar Dievas egzistuoja?

Vaidas. Taip, vakar kalbėjom.

Dominykas. Pasveikino su albumo išleidimu.

Ar būti blondine yra smagiau?

Vaidas. Taip, svarbiausia – kur, kada ir už kiek. O aktoriaus darbas niekada nebuvo lengvas.

Kokia yra efektyviausia dieta?

Vaidas. Meno. Pagrindinis receptas yra: vartoti arba kurti meną dvylika valandų per parą be išeiginių dienų. Rezultatas garantuotas per tris mėnesius. Galimi šalutiniai efektai – atsilieps tik dvasiai.

Ar ten kas nors egzistuoja?

Vaidas. Buvom užėję, žinokit – kaip kada.

Dominykas. Kartais nieko, bet po darbų visi vis tiek susirenka.

Kas yra populiariausias žmogus pasaulyje?

Vaidas. Homo sapiens.

Kas yra meilė?

Vaidas. Lietuva.

Kokia yra laimės paslaptis?

Aistė. Lietuva.

Vaidas. Kantrybė. Tiesiog reikia sulaukti, kol baigsis nelaimės. Gaila, kad dauguma žmonių neištveria ir miršta.

Ar Tony Soprano mirė?

Aistė. Taip, nes labai aukštai dainavo.

Vaidas. Ne. Ir mes sužinom, kas tai padarė.

Kada aš mirsiu?

Dominykas. Kai kraujas nebepernešinės deguonies.