Liudni slibinai_Dviratis

„Liūdni slibinai“ pavasarį leis kameriniuose pasirodymuose

2016 03 10

Šį pavasarį „Liūdni slibinai“ leis kameriniuose pasirodymuose, kuriuose su klausytojais susitiks be scenos barjero.  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyksiančiuose pasirodymuose grupė dalinsis naujausia savo programa „Viskas netrukus baigsis“.

Rudenį sėkmingai pristatytoje netradicinio formato programoje „Viskas netrukus baigsis“ skamba tik naujausia „Liūdnų slibinų“ kūryba. Šios Aistės Lasytės, Vaido Kublinsko ir Dominyko Vaitiekūno autorinės kūrybos gerbėjai negali išgirsti kituose jų koncertuose.

Į vieną pasirodymą grupė nusprendusi priimti tik 100 žiūrovų, taip kurdami kitokią patirtį publikai ir sau patiems.

„Kai būna daug žiūrovų, jie tarsi susiplaka į vieną ir girdi tik bendrą ošimą. Kai jų mažiau – jie išlieka atskiri ir nesusilieję, įvairūs, individualūs ir tarpusavyje ne visada sutariantys. Gal todėl kartais pajunti, kad nebelieka to atskyrimo tarp „mūsų“ scenoje ir „jų“ auditorijoje. Be to, mes ne visada žinom, kas iš tikrųjų vyksta pasirodymo metu, kodėl ir kur link viskas eina. Labai smagu, kad žiūrovai tą pajunta ir prie to nežinojimo prisijungia, kartais net mus pralenkdami“, – kalba naujoms dainoms nemažai savo poezijos paskyręs „Liūdnų slibinų“ narys Vaidas Kublinskas.

„Viskas netrukus baigsis“ pasirodymuose „Liūdnų slibinų“ trijulė betarpiškai bendrauja su atėjusiais žiūrovais. Šios programos premjerose ne vieną lankytoją nustebino, kad vos įžengus į salę juos šiltai pasitinka, o vėliau ir išlydi patys grupės nariai. Labiau pasibuvimą bendraminčių rate, nei šviesų ir garso pilną koncertą, primenančią atmosferą šioje programoje kuria ir tikras gyvas garsas. „Liūdni slibinai“ šiuose pasirodymuose nenaudoja mikrofonų, kolonėlių ar garso efektų.

„Šie pasirodymai nedideliame rate įdomūs tuo, kad juose tiek žmonėms, tiek mums patiems sunkiau yra pasislėpti vieniems nuo kitų. „Viskas netrukus baigsis“ susirinkimuose tiesiai priešais save matome žmogų, kuris smalsiai į tave žiūri, juokiasi, klausia ir akimis, ir žodžiu. O kartais ir sutrinka. Nuo to paties žmonių artumo sutrinkame ir mes. Ir tas sutrikimas savotiškai žavus. Kitus ir save čia visokiais rakursais iš arti pamatom“, – sako Dominykas Vaitiekūnas.

Maišydami muziką, autoironijos kupinas eiles ir sąmoningo amžiaus gyventojams aktualias įžvalgas „Liūdni slibinai“ šiuose pasirodymuose kalba apie gyvenimo pabaigas. Žinoma, „Viskas netrukus baigsis“ pasirodymuose netrūksta ir humoro, kuris „Viskas netrukus baigsis“ kontekste kartais įgauna ir aštresnio juodo atspalvio. Tačiau drąsaus ir šmaikštaus  atvirumo pagalba grupė randa pozityvų kelią į liūdesį provokuojančius klausimus.

„Man šie kameriniai susirinkimai įdomūs, nes vyksta pokalbis su žiūrovu. Ir ne metaforiškai, neva kiekvienas koncertas yra tam tikras „pokalbis“, bet iš tikrųjų. Manau, kad toks susitikimas su publika pavyksta – sukūrėme daug klausimų įvairiems atsakymams“, – svarsto Aistė Lasytė.

Praėjusį rudenį „Liūdni slibinai“ pristatė ir „Viskas netrukus baigsis“ reprezentuojantį muzikinį albumą, kurį patys grupės nariai vadina nebaigtu. Įrašuose užfiksuota tik realaus atlikimo akimirka – be suklydimų užglaistymo ar garso technologijomis pagražinto skambesio.

Kadangi viename „Viskas netrukus baigsis“ susirinkime žiūrovų kiekis itin ribotas, per dieną kiekviename mieste „Liūdni slibinai“ rengs po du pasirodymus. Netradicinio formato grupės programa ir naujausių dainų skambesys – kovo 13 dieną Kauno kameriniame teatre, kovo 20 d. ir balandžio 24 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Vilniuje, balandžio 2 d.   Klaipėdos kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“, balandžio 10 d. Juozo Miltinio dramos teatre, Panevėžyje ir balandžio 17 d. Šiaulių „Aušros“ muziejuje, Ch. Frenkelio viloje.