Mergaite_web

Dainos „Mergaitė“ vaizdo klipas – asmenukė pagal Maironį

2014 11 25

„Liūdni slibinai“ pristato pagal Maironio eiles sukurtos dainos „Mergaitė“ vaizdo klipą. Populiariųjų asmenukių formatą klipui pasirinkę „Liūdni slibinai“ teigia, kad pats kūrinys davė užuomenas į tokį sprendimą.

„Maironio tekste išsikalbėti užsimaniusi Mergaitė pati sau yra „karalienė graži“. Asmenukės stilistinė raiška mums pasirodė tinkama forma taip manančią mergaitę įamžinti. Be to, praktiška – nereikia samdyti operatoriaus“, – kalba „Liūdnų slibinų“ vokalistas Dominykas Vaitiekūnas.

Pristatymo metu svarstę, kas slypi už asmenukių darymo mados, patys „liūdesio išpažinėjai“ prisipažino nesantys aktyvūs šio formato naudotojai asmeniniame gyvenime. „Visos lazdos turi du galus, ne išimtis ir su asmenukėmis – ja ir pasiremti galima, ir netyčia užvožti sau per galvą“, – teigia grupės narys Vaidas Kublinskas.

„Liūdnų slibinų“ dainos „Mergaitė“ oficialus vaizdo klipas. Žodžiai – Maironio, muzika – „Liūdnų slibinų“. Operatoriai – Aistė Lasytė, Dominykas Vaitiekūnas, Vaidas Kublinkas. Montažo režisierius ir atlikėjas – Vaidas Kublinskas. Dirbti ragino Eglė Remeikaitė ir Miglė Oželytė. Arklių vaidmenis atliko: Anika, Karlita, Tanagras, Kreta. Ožkos vaidmenį atliko Ciba, su ja nufilmuota scena labiausiai įstrigo Dominykui Vaitiekūnui. Pasak jo, šis kadras tarsi apnuogina mūsų visų identiteto pamatą: „Kad ir kiek besistengtume būti klimingomis karalienėmis, vis tiek po karūna ragai kyšteli ir pasmakrėj dzimbuliukų nepaslėpsi“.

Visi keturkojai iš „Namelio prerijose“. Taip pat atraeiliuose vaidmenyse dalyvavo Antys, Dėdė su pirkinių maišais, Teta šalia dėdės.

Klipo pristatymui atlikėjai pasirinko neįprastą vietą ir surengė jį tiesioginės vaizdo konferencijos metu savo „Youtube“ kanale. Prie virtualaus renginio prisijungė daugiau nei pusė tūkstančio gerbėjų iš skirtingų pasaulio šalių. Oficialioje „Youtube“ statistikoje teigiama, kad prie transliacijos buvo prisijungę stebėtojai iš Jungtinės Karalystės, Slovakijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos, Danijos, Latvijos, Belgijos, Čekijos, Suomijos, Italijos, Norvegijos ir netgi iš Kinijos. Naminiais treningais pasipuošę Vaidas Kublinskas ir Aistė Lasytė, o Dominykas Vaitiekūnas apsitaisęs naminiu fraku, atsakinėjo į gerbėjų klausimus, dalinosi savo mintimis asmenukių tema.