Girdziu_ka jus tylite

Premjera! „Girdžiu, ką jūs tylite“ vaizdo klipas

2014 05 05

Liūdnų klausimų nevengiantys „Liūdni slibinai“ pristato dainos „Girdžiu, ką jūs tylite“ vaizdo klipą. Pasitelkę  Justino Marcinkevičiaus eiles ir interneto erdvės ypatybes, atlikėjai šįkart garsiai klausia – „ką tylime?“. 

„Tyla ryškiausiai pasimato triukšme. Pabandėme tylą ir nutylėjimus išrėkti, vaizduodami virtualų informacinį triukšmą, kuris įvairiais pavidalais užgula mūsų galvas kiekvieną dieną, dažniausiai mūsų pačių noru ir iniciatyva. O tylime gyvenime apie daug ką – nuo jausmų iki suplyšusių kojinių. Bet labiausiai apie save. Apie kitus patylėti sunkiau, o kartais ir prasmės matome mažiau“, – apie neįprastą klipo formą kalba „Liūdnų slibinų“ vokalistas Dominykas Vaitiekūnas.

Kurdami naują vaizdo klipą grupės nariai įkūnyjo skirtingus personažus, ne vienam atpažįstamus iš kasdien supančio informacijos srauto. Dominykas Vaitiekūnas, Aistė Lasytė ir Vaidas Kublinskas pasirodo apsišarvavę juodais švarkais, išsipuošę elito vakarėlių rūbais bei panirę šiuolaikinių asmenukų fotografų įvaizdyje. Klipo kūrėjai pažymi, kad žmonės, matomi klipo kadruose, konkrečių prototipų neturi. Vaidmenys yra išgalvoti ir bet kokie biografijos faktai ar elgesio sutapimai yra atsitiktiniai.

„Manau, kad nutylimų dalykų mūsų gyvenimuose tikrai daug. Kalbam juk dažniausiai tik apie tai, dėl ko mums nėra gėda, bet turėtų būti gėda kitiems. Gal reikėtų pabandyti atvirkščiai? Net ir šiame klipe mes juokiamės iš tam tikrų reiškinių, nors nutylime, kad patys prie jų prisidedame, kaip ir kiekvienas, dalyvaujantis tame užburtame paklausos – pasiūlos rate. Nei vienas iš jo dalyvių nėra kaltas, bet nei vienas negali būti ir išteisintas“, – teigia liūdnomis įžvalgomis pasižymintis grupės narys Vaidas Kublinskas.

Šiame video atlikėjai taip pat pasinaudojo savo socialiniais profiliais, surengė viešą bananų degustaciją, išrėžė įdomią ir teisingą nuomones. Šimtus tūkstančių peržiūrų savo „Youtube“ kanale renkantys „Liūdni slibinai“ klipe netgi integravo reklaminius skydelius, tačiau atsisakė juose reklamuoti atpažįstamus prekės ženklus.

Pagal Justino Marcinkevičiaus tekstą sukurta daina „Girdžiu, ką jūs tylite“ prieš kurį laiką buvo atliekama teatro scenoje. Per kelis metus aštresnį skambesį įgavęs kūrinys rudenį reprezentavo naujausią „Liūdnų slibinų“ dainų rinkinį „Imkit mane ir klausykit“. Pirmiausia pristatytas elektroninėje erdvėje, šių metų pradžioje rinkinys buvo išleistas kompaktinės plokštelės pavidalu.

Pristatę klipą „Liūdni slibinai“ jau ruošiasi kitą savaitę vyksiančiai gegužinei Jungtinėje Karalystėje. Gegužės 15 dieną atlikėjai surengs gyvo garso koncertą Londone. Sugrįžusi į Lietuvą grupė planuoja pasirodymus Vilniuje, Kaune, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime bei festivalyje „Galapagai“.