IMG_0779

Pavasarinis grojaraštis šių dienų keturvėjininkams

2014 03 26

„Liūdni slibinai“, besiruošiantys koncertams Vilniuje ir pajūryje, pristato pavasario dienoms skirtą spalvingą grojaraštį. Netradiciškai savo kūryboje lietuvių klasikų poetų tekstus naudojanti grupė grojaraštį dedikuoja šių dienų keturvėjininkams. „Liūdnų slibinų“ trijulė teigia, kad čia sau dainą atras ir dainuojamosios poezijos, ir roko, ir elektronikos mėgėjai.

Kruopščiai atrinktų penkių dainų rinkinį vainikuoja daina „Keturvėjiškas“ iš neseniai išleistos grupės kompaktinės plokštelės „Imkit mane ir klausykit“. Kazio Binkio eilėraštį žaismingai pateikiantis kūrinys kviečia sutikti pavasarį apnuogintomis sielomis išlindus iš gryčios. „Dainos tekstas įrodo, kad pavasaris ateidavo net ir prieš šimtą metų, o tai suteikia vilties, kad ir šis pavasaris tikriausiai ne paskutinis, bent jau kai kuriems“, – egzistencinę mintį paliečia „Liūdnų slibinų“ narys Vaidas Kublinskas.

Roko akordais grojaraštyje griaudi Kristijono Donelaičio „Pavasario linksmybės“, o šokių ritmais Antano Baranausko „Anykščių šilelį“ pristato GeraiGerai remiksas.

„Daina „Pavasario linksmybės“ skatina nediskriminuoti kitokių, Donelaičio pavasaryje į darbus kimba ne tik būrai, bet ir blusos. O štai „Anykščių šilelis“ šiuolaikiniais ritmais perteikia XIX amžiaus Lietuvos miškų gegužinę“, – apie pavasariui tinkančias dainas kalba „Liūdnų slibinų“ charizmatiškasis narys Dominykas Vaitiekūnas.

Grojaraštyje klausytojai gali rasti ir „Pavasarinę dainą“ iš debiutinio „Liūdnų slibinų“ albumo, kuriai žodžius parašė kino režisierė Giedrė Beinoriūtė. „Pavasarinė daina motyvuoja atbusti kartu su gamta ir mesti tiek konservuotas daržoves, tiek konservuotus jausmus“, – teigia V. Kublinskas.

Nerūpestingai pažvelgti į dangų skatina daina „Šilkasparniai debesėliai“, kurioje klajokliškas svajas perteikia dar vienas Kazio Binkio tekstas. Vėjavaikiškai nusiteikusi vienintelė „Liūdnų slibinų“ moteris Aistė Lasytė per daug nesigilina, tiesiog skiria šią ir kitas dainas pavasariui.

Kitą savaitę, balandžio 5 dieną „Liūdni slibinai“ surengs koncertą Vilniuje. Balandžio 11 d. grupė pasirodys Palangoje, balandžio 12 d. Klaipėdoje. Gegužės viduryje liūdesio išpažinėjai iškeliaus pristatyti naujausio savo dainų rinkinio „Imkit mane ir klausykit“ tėvynainiams, gyvenantiems Londone.