Liudni slibinai issitrauke ginkla

5-ojo gimtadienio proga „Liūdni slibinai“ pristato naują dainų rinkinį (video)

2013 09 23

Šią savaitę koncertinį turą pradėsiantys „Liūdni slibinai“ penktojo gimtadienio proga padovanos naują dainų rinkinį. Spalio 3 dieną spalvingosios grupės interneto svetainėje pasirodys rinkinys „Imkit mane ir klausykit“ pagal žinomų lietuvių poetų kūrybą. Pristatydami būsimą muzikinę dovaną artistiškieji „Liūdnų slibinų“ nariai miške išsitraukė ginklą, sukurdami „muziknešio“ epizodą.

Dainų rinkinį „Imkit mane ir klausykit“ sudarys keturiolika dainų, kurias liūdnoji trijulė sukūrė pagal gerai žinomų lietuvių poetų tekstus. Rinkinyje įvairiomis muzikinėmis formomis suskambės Justino Marcinkevičiaus, Kazio Binkio, Marcelijaus Martinaičio, Henriko Radausko, Antano Baranausko, Sigito Parulskio, Salomėjos Nėries eilės. Muzikinį skambesį įgaus ir Martyno Mažvydo „Prakalba į malonųjį skaitytoją“, kurios ištrauką galima išgirsti ir šį rinkinį pristatančio „Muziknešio“ video garso takelyje.

„Gimtadienį turime švęsti su draugais ir bendradarbiais, todėl privalėjome šventiškai paminėti mūsų bendražygius Maironį, Kristijoną, Antaną, Henriką ir kitus. Pažinome juos dar mokyklos suole, tačiau tik pradėję muzikinę karjerą atradome su jais bendrą kalbą. Todėl nuspredėme, kad nerasime geresnės dovanos, nei muzika su šių tautos dainių žodžiais. Pasitelkę skirtingų laikmečių poetų kūrybą, tikimės, kad muzkinė jos išraiška padės surasti raktą į šios poezijos paslaptis įvairaus amžiaus žmonėms“, – apie būsimą muzikinę dovaną kalba „Liūdnų slibinų“ gilios minties vedlys Vaidas Kublinskas.

Šiame muzikinių kūrinių komplekte klausytojai ras naujus, dar niekur neskambėjusius kūrinius bei gerbėjams jau pažįstamas dainas. Į rinkinį „Imkit mane ir klausykit“ suguls tokios dainos, kaip „Anykščių šilelis“, šokių klubams siūlomos Salomėjos Nėries „Varnos“ ar „drum&bass“ ritmu skambanti „Išnyksiu kaip dūmas“ pagal Maironio eiles. Rinkinyje taip pat bus Kristijono Donelaičio roko akordais skambančios „Pavasario linksmybės“, kurias galima rasti ir pernai rudenį „Liūdnų slibinų“ išleistame „Albume be jokių Ė“. Grupės narių teigimu, ši daina buvo pirmasis jų muzikinis darbas su poezijos grandu, užmezgęs pradžią tolimesniam bendradarbiavimui su lietuvių literatūros klasikais.

Specialiai jubiliejaus proga pristatomą rinkinį „Imkit mane ir klausykit“ visi norintys galės nemokamai atsisiųsti internete iš „Liūdnų slibinų“ svetainės. Rinkinys pasirodys spalio 3 dieną – per oficialųjį „Liūdnų slibinų“ gimtadienį.

Gyvai naujausias savo dainas „Liūdni slibinai“ atliks „5 kartus ralio!“ skanduosiančiuose koncertuose dešimtyje Lietuvos miestų. Jau šį ketvirtadienį išskirtine energija pasižyminti grupė koncertuos Panevėžyje, rugsėjo 27 d. keliaus į Telšius. Spalio pirmąjį savaitgalį šventiniai pasirodymai vyks Šiauliuose, Alytuje ir Tauragėje, spalio 10 dieną Rokiškyje, spalio 11 dieną Marijampolėje. Finaliniai jubiliejaus koncertai įvyks spalio 12 d. Klaipėdoje, spalio 17 d. Kaune, spalio 18 ir 19 dienomis Vilniuje.

„Liūdnų slibinų“ dainų rinkinio „Imkit mane ir klausykit“ pristatymas: